| デイダラくん a întrebat:

Am o pata rosie in varful limbii, care cotinua cu o linie mai groasa, tot rosie spre mijlocul limbii. Nu am simptome de ciuperca sau ceva, dar incepe sa ma usture cand mananc picant si chestii de genul. Am dat cu Listerine si mi s-a mai ameliorat, dar ma ustura cand fumez, mananc sarat/ iute sau beau alcool. Ce pot face? E grav? (scuzati categoria, dar e urgent si sunt foarte speriata) Am facut-o prima oara cand am rupt niste bruchetti picante cu limba, ca sa nu ma auda profa ca mesteclaughing si alea erau picante. Intre timp am scapat, acum de 2 zile iarasi. Va rog sa ma ajutati sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-ai ars si nu stiuthinking
dar dac anul-ti trece intr-o sapt mergi la medic e cel mai binewinking nu cred ca poate fii foarte grav si sa stii ca in ziua de azi aproape rice poate fii tratat nu-ti fa grijitongue dar incearca sa reduci alcoolul mancarurile picante si ce mancare te deranjeaza la papilehappy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste & Sex", în mod SIGUR!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

De data asta îţi MUT eu întrebarea la categoria potrivită, iar pe viitor să postezi unde trebuie!

Toate cele bune.

| paceandlove a răspuns:

Baneocin cel mai bun