| Gabriello02 a întrebat:

Am o problema acum o luna fratele meu de 10 ani s-a lovit la testicule de barile de la bicicleta, prima zi l-a durut foarte rau, o saptamana l-a durut putin, a doua saptamana a fost putin rosu dar in saptamana a treia ia trecut. Va mai putea produce sperma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Trebuia sa mearga la urgenta atunci cand s-a intamplat! Pata aceea rosie indica, probabil, o hemoragie interstitiala sau un hematom mic( un hematom intratesticular poate comprima circulatia intratesticulara afectand astfel tubii seminiferi). Nu cred ca va avea probleme dar, totusi, trebuie consultat un specialist in urologie. De regula, perturbarea spermatogenezei sub forma oligospermiei apare in cazul unor contuzii testiculare grave cu lezarea tubilor seminiferi. Numai bine!

| alextiby a răspuns:

Pai depinde la ce testicul s-a lovit mai rau ca doar unu produce sperma dar nu ai cum sa-ti dai seama acu mai lasa-l sa creasca putin sau dul la un control mai detalliat bafta:d