| filaret03 a întrebat:

Am o problema am baut 2 energizante astazi dinalea dooz si am 11 ani si mi frica ca n-am sa mai pot sa dorm noaptea ca mai mi s-a intamplat ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Altu a răspuns:

Sa te inveti minte...
N-ai ce sa faci dcat sa incerci sa adormi si sa nu mai faci alta data.

6 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

Vei dormi; fa un dus caldut, pune o muzica ce iti place; si gata!
la anii tai, sigur dormi; dar ar fi bine ca pe viitor sa eviti porcariile astea, chimicale nenorocite...
ai alte chestii bune de baut!

| MadQueen a răspuns:

Ai 3 variante :
-pune-te in pat si incearca sa adormi
-du-te si cumpara-ti niste somnifere
sau...metoda cea mai simpla si cea mai eficienta:
-da cu capul de peretewinkinglaughing

| CM7YRE a răspuns:

O sa poti.crede-ma tongue

| ramitzu a răspuns:

Asa si daca nu o sa may poti sa dormi la noapte ke se intampla? asta e nu o sa may dormi o noapte... nu e mare paguba...

| Alecriss a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai bei asa de multe pentru ca au cofeina si asta este cauza din care nu poti dormi.

| AldeaDorin a răspuns:

Imposibil ti-ai pus asta in minte si asa faci.Azi am baut si eu red bull si n-am patit niciodata.