| XatomisX a întrebat:

Am o problema am parul lung si problema e ca transpir foarte mult si nu pricep de ce adica am parul in permanenta umed... dar in alte locuri nu transpir absolut deloc.Imi transpira fruntea si parul imi este umed mereu ce sa fac sa numai transpire parul? Nu vreau sa il tund il tin strans si tot transpir dau funda cine ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Transpiri pe fond nervos si mai ai si o problema, o raceala, a sinusurilor.Fa inhalatii cu ceai de musetel si tei seara si nu mai iesi afara, si trece.De asemeni seara bai cu sare la picioare.

| sosostore a răspuns:

Nu prea ai ce face in cazul asta, e organismul tau, unele persoane transpira foarte mult pe piept, altele pe spate dupa gat, incearca vara sa il prinzi in coc, eu asa fac pentru ca am parul pana aproape de fund si transpir mult la gat. la fel si cand dorm, il tin in coc sus. Iarna nu dar vara da