| Adytzzu_4417 a întrebat:

Am o problema care m apoate ajuta, de o luna mi-au parut pe corp niste bubite rosi in zonele sensibile si pe abdomen, sunt ca niste arsuri si imi provoaca mancarimi, care poate sa ma ajute va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Se poate să fie varicelă sau o iritație a corpului din cauza alimentație.Depinde!
Îți recomand să te duci să te vadă un dermatolog, el te va lămuri în legătură cu ce ai tu cu exactitate.

Sper că sfatul meu ți-a fost de folos!
Numai bine!
Ai grijă de tine!

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In cel mai bun caz poate fi alergie la ceva ce doar medicul este in masura sa trateze. Tamponeaza-le cu spirt mentolat pentru a mai scapa de mancarime pana mergi la doctor! Sanatate!

| MariaMonica a răspuns:

Decat sa auzi tot felul de presupuneri sau diagnosticari false de la noi... si apoi sa iti cumperi ce iti trece tie prin minte de la farmacie, te sfatuiesc sa te duci la medicul dermatolog.Iti va spune concret ce ai si iti va da tratamentul corespunzator.

fundita? :*

| dean a răspuns:

Un dermatolog ti-ar spune mai bine ce ai si ti-ar prescrie o reteta folositoare, sanatate!