| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu dulciurile! Nu ma pot abtine deloc si simt nevoia sa mananc ceva dulce in fiecare zi.Problema e ca eu as vrea sa reunt la ele ca sa mai dau si eu cateva kg jos, dar oricum nu sunt prea bune pentru organism.Cum sa fac sa renunt la ele? Please help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Nu-ti mai cumpara dulciuri, decat fructe! Daca tu zici ca ai ambitia asta de a slabi, bafta! :*

| Andutsaa a răspuns:

Si mie imi plac dulciurile si intr-un fel am aceeasi problema, dar incerc sa ma controlez. Opreste-te o saptamana, incearca sa nu mananci, mananca stafide sau fructe multe. Daca ai reusit sa ajungi pana aici inseamna ca ai ambitiehee heedeci incearca sa mananci jumatate din cat mancai de obicei.Si cu timpul injumatateste si aceasta portiehappy. Chiar tu ai spus ca nu sunt bune, gandeste-te la organismul tau happy. Mananca multe multe fructehappy!

:*Bafta si sa ne spui si noua daca ai reusitbatting eyelashes! te-am pupat!:*

| BiaJ a răspuns:

Si eu sunt la fel numai ca sunt slaba si mi-e frica sa nu dau in diabet deoarece am glicemia mare.:-s

Răspuns utilizator avertizat