| girl201 a întrebat:

Am o problema cu fratiorul meu mai mic.Acesta are 10 luni si trei saptamani si cantareste deja 17 kilograme.La medic am fostsi a spus ca este mic si ca atunci cand va creste,va slabi.CE ar trebui sa fac? Toata familia este ingrijorata.
Astept cat mai raspunsul, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| deadlykiss a răspuns:

Fratele tau este obez, are greutatea unui copil de 3 ani. Cel mai bine ar fi sa consultati si alt medic, cel care v-a spus ca va slabi cand va creste mare e un incompetent. Nu asa se trateaza o astfel de problema, poate fi vorbachiar de o afectiune endocrinologica.