| Radeas1 a întrebat:

Am o problema cu respiratia pe nas...Nu pot respira pe nas, sa spunem ca imi acopar gura cu ceva (fular, apa de la dus) raman fara aer si nu pot respira deloc, ma sufoc. Am problema asta de cativa ani. Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai polipi.Si eu am avut, nu puteam respira pe nas. Cateodata se desfunda o nara, dar doar putin, apoi se infunda mai ales cand era nasul acoperit cu ceva sau sub dus cum spui tu. Am operat problema dar...a recidivat.Asta e, mergi totusi la un medic sa iti puna un diagnostic corect. Sanatate.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate e ceva de ordin psihic.
Am mai citit pe internet ca problema ar putea fi de ordin fizic, ca nu stim cum sa respiram.Adica, cand trageti aer, nu il trageti in piept ci in trageti in burta.Pentru a repara aceasta problema puteti incerca asta: http://www.youtube.com/watch?v=XSm1d1KWmhg
Tot ceea ce face acea doamna este ca isi umfla burta cu aer si dupa il da afara cu putere.
Te pup!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Vegetatii adenoidiene sau rinita hipertrofica

Răspuns utilizator avertizat
| Johanna7 a răspuns:

Poate fi deviatie de sept (mai agravata) sau vreo alta boala....ar trebui sa consulti un medic sa nu te trezesti peste catva timp ca e prea tarziu.winking