| Adrian_Ciprian_1993 a întrebat:

Am o problema cu tatal meu de curand (29.11.2016) a fost externat din spital a stat 3 luni internat dupa un accident de munca, toate bune si frumoase pana inainte de craciun cand o durere de spate jos in stanga nu ii mai da pace deloc am fost si la ecograf si la CT si la cardiolog zice ca nu are nimic la neurolog nu am fost dar vrea sa va intreb cand il ia junghiurile in spate in stanga jos i se zbate burta de parca acolo are inima de durut nu in doare doar ca se zbate. Hernie de disc mi s-a zis ca nu are hematon nu are nevralgie mi s-a zis ca nu are durerea e strict acolo in spate stanga jos nu se duce pe picior nu ii amorteste doar il injunghie. Ce ar putea fi? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-ti imaginezi ca noi chiar nu avem cum stii ori ghicii ce ar putea avea tatal tau.
Daca merdicii si toate analizele nu au fost concludente sa se poata pune un diagnostic clar, cum am putea noi sa-l punem? Poate este din cauza lipsei totale de activitate fizica, poate este necesar sa inceapa sa mearga mai mult, sa se miste, ca muschii si tendoanele sa-si reia activitatea.

| AshuraElric a răspuns:

Cel mai probabil are un nerv afectat. Indicat ar fi sa consulte un neurolog.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Nici noi nu stim, nu i-a recomdat nimeni niciun medicament? Ai putea sa te duci la farmacie sa intrebi, si poate iti da un gel, ceva

| Anonim0204 a răspuns:

Ma numesc Dark ma tem ca nu o sa te pot ajuta in aceasta problema decat medici pot...
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| TabletaSB a răspuns (pentru Anonim0204):

Subscriu. Poate fi hernie dar mergi la specialisti