| VladuCristianCo a întrebat:

Am o problema daca merg afara pana la magazin unde este frig si intru in casa unde sunt 24° ma mananca tare corpul in general mainile nu stiu ce sa fac e groaznic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te imbraci subtire cand iesi afara.

| VladuCristianCo explică (pentru darrio2007):

Am o geaca pe mine de toamna si UN tricou si in timpul mancarimilor pot sta afara fara tricou si Cu pantaloni insuflecati nu imi este deloc frig...

| darrio2007 a răspuns (pentru VladuCristianCo):

Ti-am zis ca te imbraci subtire. Mai tarziu vei simti efectele. Dureri de oase, de cap etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai am si eu probleme din astea de acomodare.
Solutia sunt hainele mai subtiri, si mersul cu masina, in caldura laughing

| pam0pam a răspuns:

Problema ta, asa cum ai descris-o tu, pare a fi o reactie alergica, ca o urticarie. Din pacate, astfel de boli ale sistemului imun nu se pot vindeca fiind boli autoimune. Se poate administra Aerius, dexametazona. Iti sugerez sa nu incepi medicamentatia ci sa consulti un dermatolog. El va sti sa ti spuna daca este de domeniul sau, sa ti puna diagnosticul si iti va prescrie medicamentatia. Sanatate!