| cooostel a întrebat:

Am o problema.de 4-5 ani am dureri anale si sangerari.nu am dat importanta prea mare pentru ca azi aveam maine nu.ceva de genul asta. orice as manca tot sunt constipat.am scaun o data la 2-3 zile.de cateva zile a inceput sa ma doara din ce in ce mai rau sa curga din ce in ce mai mult sange. pierd la fiecare scaun cam 50-100ml sange cam asa.va rog frumos sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Asa cum spui problema ta s-a agravat si trebuie sa consulti un medic! Daca sunt hemoroizi interni, se cauterizeaza dar trebuie sa tratezi cu seriozitate constipatia cronica de care suferi! Pierderea de sange duce la anemii grave, asa ca numai amana pentru maine!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medic cat mai repede, se impune o colonoscopie. Poate fi orice, de la banalii hemoroizi, pana la cancer rectal.

| LanaDelRayFan a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu acum un an.Imi curgea sange la greu sad Nu am dat importanta, dar cu timpul mi-a trecut.Acum nu mai am nimic.Cel mai bine ar fi sa consulti un medic pana ce problema nu se agraveaza.Insanatosire grabnica!

| OoBunnyoO a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor, probabil ai sindromul colonului iritabil sau hemoroizi sau ambele, nu le-ai tratat si s-au agravat in timp si e posibil sa se fi ajuns la o fisura anala. Du-te la un medic pentru ca s-ar putea infecta daca nu este tratata.