| Deea_2011 a întrebat:

Am o problema de care imi e rusine sincer. La varsta mea nu e ok sa merg la medic pentru asta dar am un complex si cum se apropie si varaa. Pai problema mea ar fi urmatoarea : Am un anumit puf pe burtica, care se inegreste din ce in ce mai tare, este foarte rusinos si jenant! Stiu, puteti rade, dar sunt persoane care au si probleme de genul. Vine vara si ma gandesc ca nu voi merge deloc la piscina. Da, si un pic intre sani. imi e efectiv rusine cu propriul corp. Ma poate ajuta cineva, va rog frumos? Am 13 ani dar, pentru varsta mea gandesc mult!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Irinushh a răspuns:

Normal ti-as putea spune ca suferi de hirsutism, o boala foarte des intalnita la femei. Dar daca tu ai puf si nu par normal atunci nu stiu daca ai motive de ingrijorare. Incearca sa il decolorezi daca ti se inegreste. Hirsutismul poate fi provocat din cauza hormonilor. eu iti recomand un medic endocrinolog care poate te va ajuta sau sfatui cu ceva happy