| Plostinaru_Izabela_1996 a întrebat:

Am o problema dentara,nu stiu sigur daca durerea se datoreaza cariilor pentru ca atunci cand ma ia durerea efectiv ma doare o parte intreaga, sau asa simt.m-ar interesa sa stiu cat ar costa un consult, as vrea macar sa identific problema. Durerea imi da batai de cap cam de 2 ori pe zi timp de 10-20 de minute...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pana sa mergi la medicul stomatolog, spala de doua ori dintii cu pasta de dinti, clateste-ti gura cu PARONDONTAX sau LISTERINE, apoi ia-ti o pastila de AULIN la 6 ore!

| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

Dacă ești studentă sau elevă să știi că poți avea parte de consult gratuit de la medicul stomatolog al liceului sau al facultății. Alt mod ar fi să îi ceri medicului de familie o trimitere către un stomatolog. Prețul unei consultații variază de la 30, 40 până la 100, 100 și ceva de lei.