| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si poate ma ajutati voi cu un sfat până una alta.
Sunt la tara de ceva timp si ieri mi-a apărut o problema de care nu imi dau seama ce e.Mai exact, bube. Spun bube pentru ca exact asa se fac, apar ca o muscatura de tantar ce ma mananca (și arata ca si una) pe urmă se trage dar rămâne ditai galma umflata.Partea ce ma nedumereste pe mine e ca mi-au iesit doar două pe spate si 4 pe fata si scalp (una pe frunte, una sub ochi, una deasupra frunții sub par si una in zona tamplei sub par).
M-am gândit că sunt ceva insecte având în vedere că e casa batraneasca dar nu am simtit sa ma fi mușcat ceva. Pureci nu cred ca am luat de la vreun caine ca muscaturile de purici nu sunt asa.De spălat ma spăl zilnic, de mâncat mănânc cam prost doar ca din cate stiu la toxiinfectie alimentară sau urticare apar pete (pe burta, spate) nu bube si galme.
Ce poate fi? Si cand ar trebui să mă îngrijoreze? Ce ar trebui să fac de început?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să schimbi așternuturile că mai sunt insecte neconvenționale gen păianjeni de casă care mai fac dandanale din astea.

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Am rezolvat problema.Am fost la urgente până la urmă ca nu sa mai putut asa.
Am făcut alergie la sampon si mi-a dat tratament si injectie.