| unaboona a întrebat:

Am observat azi niste pete de sange pe chiloti.ciclu nare cum sa-mi vina pentru mi-a trecut saptamana trecuta. dupa aceea a venit mai abundent si se tot opreste dupa aia iar ma patez. oare ce poate sa fie? tzin sa mentzionez ca am fost la ginecolog acum cateva zile care mia prescris un medicament pentru infectie dar am uitat sa iau o pastila la timp(azitrox se numeste) nu l-am luat de mai mult de 24 ore... oare din cauza asta sa fie? app am 19 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu antibioticul. Sangerarile mai abundente din timpul ciclului se numesc menoragii, iar cele din afara ciclului se numesc metroragii. In fine, combinatia celor doua se numeste menometroragie si de obicei are cauze endocrine. Spune-i doctorului tau asta si poate o sa isi schimbe ideea de a tratata orice cu antibiotice. Sau poate ca are un motiv sa iti dea antibiotice, pe care nu ni-l spui noua

| raluca1111 a răspuns:

Da.din cauza asta e
Trebuie sa iei medicamentul asa cum ti l a prescris
Poate sa fie ciclu
Am o prietena care a patit la fel ca tine
a mers la medic si i a prescris 2 medicamente iar dupa ce le a luat i s a reglat ciclul
ia medicamentul si o sa vezi rezultatul
:*