| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Am observat ca orice parte a corpului daca este lovita si se umfla, peste catva timp se dezumfla, cu exceptia nasului. De ce daca te lovesti la nas si ti se umfla, sau se tramba, de ce ramane permanent? SAU MA INSEL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate pentru ca nasul e format dintr un cartilaj, un fel de os mai subtire care e mai sensibil la lovituri

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu nu am observat asta. Cred ca te inseli.

| Kaia_Petronel_1992 a răspuns:

Http://goo.gl/iDvaSN
Instaleaza si cauta tot ce tine legat de lovituri in zona faciala