| ioanablaj a întrebat:

Am observat o secretie vaginala crem groasa, tin sa mentionez ca doar ce mi-a trecut menstruatia, si mi-au aparut si niste vergeturi violet pe burta de la ce pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alelulu a răspuns:

Vergeturile apar in timp, nu de pe o zi pe alta.ele apar din cauza ingrasarii sau a slabirii bruste, insa daca spui ca sunt mov inseamna ca te ai ingrasat brusc. Pt vergeturi incearca sa folosesti creme de la plafar ( supliform, perfect slim sunt accesibile la pret si redau elasticitatea pielii reducand vergeturile) insa daca nu te ai ingrasat si ti au aparut mov du te la un control la medicul de fam sau la un endocrinolog pentru ca inseamna ca ai probleme. Una din doua sigur ehappy sanatate!