| Sociopatul a întrebat:

Am observat un lucru care mi se pare destul de ciudat. Adolescentii din America sunt foarte spani. Adica nu au foarte mult par pe corp, barba, mustata... si vorbesc de cei care au 18 ani. Eu am 18 si am si barba si sunt si paros. Ce factori credeti ca determina asta? Nu e ciudat? Eu in clasa a 8 a aveam mustata si incepea sa-mi creasca parul pe corp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Tine de hormoni.Mai mult par = barbat adevarat. Multe fete/femei apreciaza asta, iar restul sunt inutile (hate on). deci nu trebuie sa le iei in seama (dublu hate on). Americanii sunt iradiati zilnic, fara a intra prea mult in subiect. Fii mandru de cine esti si mandreste`te cu acea mustata ca cum ar fi parte din tine, iar daca cineva iti spune ceva, raspunde`i "Vorbeste cu mustata mea!"

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca tu esti urs asta nu inseamna ca toti asa trebuie sa fie.Eu am par si acum pe corp putin si sunt roman.La 8 ani sa am mustata ma lesi laughing mai erau asa ca tine dar mai rar.
Americanii de care vorbesti tu probabil ce ai vazut is mai blonzi,iar oamenii mai blonzi is mai putini parosi decat cei bruneti.
Ce determina sa fii paros? Mostenire,ai in familie asa barbati parosi,tata,bunicu etc.
Paru mult pe corp nu-i o lauda laughing cel putin eu asa consider ca un dezavantaj, stai paros, transpiri ca nu mai zic ce, incepi sa mirosi naspa laughing pentru ca din cate am observat daca ai par transpiri, nu stiu exact care e fenomenu sau ce anume se intampla, dar asa sta situatia.De ex daca stai cu par la subrat transpiri si mirosi. Daca te razi nu mai transpiri si nici nu mai mirosi asa naspa.
Eu la 18 ani nu aveam barba ce spui tu. Aveam asa un puf acolo si 99% din cei ca mine asa erau. Aveam intr-adevar un vecin care era mare de inaltime, era si paros, brunet si avea si scula mare rau in comparatie cu noi restul laughing
Blonzii in general au par mai putin pe corp comparativ cu brunetii.Asta e valabil oriunde nu ca ai vazut tu asa americani.
Concluzia este ca ciudatu esti chiar tu laughing

| Mcboss05180 a răspuns (pentru relian):

Nu a zis ca la 8 ani avea mustata, ci in clasa a 8 a avea.

| Sociopatul explică (pentru relian):

Mirosul urat nu vine de la parul de la subrat ci de la bacteriile care se fac acolo oricum din cauza glandelor. Eu zic asa : du-te si documenteaza-te mai bine si apoi exprimati parerea. Parul pe corp e o lauda ca dovedesti ca nu esti femeie

| Sociopatul explică (pentru Mcboss05180):

Eu cred ca el intelege cum vrea sa ii iasa si lui prostia aia de argument

| relian a răspuns (pentru Sociopatul):

Man de unde vine mirosu ce conteaza, conteaza ca raspunzator de miros este parul, asta indirect ca bacteriile alea daca nai avea par nu sar dezvolat asa de mult.Deci daca elimini parul, elimini si o parte din bacterii nu? E ca si cum cineva are paduchi in cap ce faci? Pai te tunzi zero paduchii se elimina logic, nu mai au unde sta, asa si aici.Normal ca nu parul miroase, nici nu cred ca am spus eu asa ceva, dara prezenta parului aduce acel miros.
Bine tu nu ai de unde sti astea pentru ca nu muncesti, nu stai vara in soare afara, deci unde e cald si sa ai si parul cat leusteanu acolo sa vezi cum e.Intreaba oamenii care muncesc cum e, sau stai linga unia care transpira mai usor.

Răspuns utilizator avertizat