| RloveR a întrebat:

Am parul putin ars din cauza placii.stie cineva vreo metoda sa il regenerez(sampoane, solutii.etc)? sa fie eficienta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ThePrincessOfTheDark a răspuns:

Dove mie imi merge
eu am parul ars adica il aveam ars rau da cu dove... e alt ceva. noroc

10 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Incearca uleiul de masline, aplica seara pe toata lungimea firului de par, chiar si la radacina, iar dimineata te speli.Are efect foarte bun asupra parului, mai ales daca e uscat si degenerat.

| OanaG a răspuns:

Umbla in el putin!

Mergi la o frizerie sa-ti ia din varfurile arse big hug

Samponeala nu-si au un efect miraculos!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ce mai bine e să-l tai pentru că nu are cum să-şi revină la starea iniţială. Încearcă să foloseşti placa mai rar, pentru că în ritmul ăsta s-ar putea să trebuiască să tunzi mult din el. Şampoane care să-l regereze găseşti dar nu repară firul cum era înainte. Încearcă măşti pentru păr, o să te ajute. Baftă!

| Petronela a răspuns:

Cel mai bine e sa te tunzi

| Sapphire a răspuns:

Foarfeca e cea mai eficienta.
Eu una nu mai am incredere in sampoane, masti, sprayuri sau alte chestii de genul care zic ca iti repara firul de par.

| AndutzaAndu a răspuns:

Cred că singura soluţie e să-l tunzi puţin, aşa va redeveni sănătos, părerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tunde-te din varfuri putin si renunta la placa

| Nas a răspuns:

De regenerat se regenereaza el cu timpul dar ca sa nu il mai arzi foloseste Dove THERAPY inainte sa il intinzi cu placa sa il usuci cu feonul sa il dai cu fixativ, spuma etc. este un spray... sper sa te ajute.

| beibita a răspuns:

Prima data trebuie sa iti tai putin din varfuri si apoi poti folosi Syoss Repair Therapy atat sampon, balsam cat si celelalte produse din aceeasi gama are o banda portocalie la mine functioneaza.