| Cavani1999 a întrebat:

Am pe o bunica care are cancer osos. La început nu a durut o atât de tare, acum tipa de durere, cu tot cu tratament. Ce se poate face în cazul asta ca să nu o mai doară asa tare? Sau nu se poate face nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la spital, fiindca exista medici oncologi care o pot trata si-i pot prescrie medicatie mult mai puternica, contra durerilor. Sanatate multa!

| untu a răspuns:

Https://www.reginamaria.ro/terapia-durerii-spitalul-cluj SPER CA ASTA O SA VA AJUTE PE BUNICA SA SE TRATEZE CONTRA DURERII PROVOCATE DE CANCER OSOS! Pune pe bunica sa citeasca psalmul 142, ACATISTUL MAICII DOMNULUI, PARACLISUL MAICII DOMNULUI, ACATISTUL DOMNULUI IISUS HRISTOS in fiecare zi cand concentreaza cititul o va uita de durere! Bunul Dumnezeu sa va vindece bunica! Doamne ajuta!

| MistarGoGu a răspuns:

Morfina

| Cavani1999 explică (pentru MistarGoGu):

I a dat morfina dar tot o doare foarte tare, a chemat ambulanta

| MistarGoGu a răspuns (pentru Cavani1999):

Aia este cea mai puternica substanță analgezica *( anti durere )dacă nici aia nu își mai face efectul atunci e nasol