| unomulet a întrebat:

Am primit de curand o reteta naturista cu mac si miere buna pentru incetinirea osteoporozei. Poate cineva sa scrie daca a folosit-o? ce efecte are? sau alte detalii despre aceasta combinatie seminte de mac si miere de albine poate sa aduca cineva?
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu vad cum sa aiba efect asupra osteoporozei.

| MiereaNaturala a răspuns:

Buna Omuletule...

nu vede nimeni rostul macului in ecuatia osteoporozei.
macul stiindu-se bine ca-i o planta halucinogena :)

http://www.miereanaturala.ro/......-cu-miere/

uitate peste reteta de otet de mere si-ai sa vezi mai multe beneficii impotriva osteoporozei.
Mai mult, iti recomandam sa iei legatura cu un apicultor care iti poate furniza niste pastura, capaceala, genul de produse luate direct din stupina.
Sa ai sanatate multa... :)