| Kerva a întrebat:

Am primit intr-o bataie niste pumni in nas si mi-a curs foarte mult sange, pare stramb dar am facut raze si mi-a fost spus ca nu este rupt sau ceva. As vrea sa stiu daca ar putea arata asa doar din cauza umflaturilor sau va ramane asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Umflaturile se vindeca in timp dar eu îți recomand să depui plângere împotriva acelor indivizi

| alinairimia20 a răspuns:

Umflaturi

| Crissty8 a răspuns:

Salut,dacă doctorii ti au spus ca nu ți ai rupt nasul inseamna ca e de la umflaturi.

| brisa28292 a răspuns:

Poate fi din cauza umflaturii, dar totodata, poate fi si din cauza impactului, si nasul poate ramane asa, permanent. Este o problema, numita ''Deviatia de sept'', dar se poate indrepta cu o operatie estetica. In schimb, totusi, cred ca la tine este din cauza umflaturii, avand in vedere ca razele au aratat clar ca nu este rupt. Insanatosire Grabnica, si mai evita batausiilaughing