| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o minge in cap la sport(chiar in crestet daca are send ce zic) foarte tare. pe mine de obicei ma doare foarte tare capul chiar si la cea mai mica lovitura la cap, dar de data aceasta chiar m-a uimit ca nu m-a durut capul.
A doua zi de dimineata nu am mai putut sa dorm deoarece cand m-am intors de pe o parte pe alta in pat am ametit rau de tot si m-am intors de cateva ori si m-a apucat o ameteala cum nu am mai simtit niciodata.Ce sa fie?
Si cand m-am imbracat pentru scoala ma lua amateala... Ar fi cazul sa le spun parintilor? Credeti ca e ceva grav? Multumesc mult pentru raspunsuri! dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nu Trebuie sa te sperii in asa fel incat sa nu le spui parintilor tai.Deci te sfatuiesc sa le spui ce ti s-a intamplat si ei va lua o decizie corecta! Deci cel mai important este sa le spui fara teama. ok?
Nu te speria si spune-le parintilor tai da?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa fie vorba de o nevralgie ( durere, ameteli, stari de dezechilibru, amorteala) Nu e grav dar dureaza pana trece. Dar cel mai important e sa le spui parintilor tai ca ei sa te poata ajuta!

| DianaDianaDiana a răspuns:

Da,poate sa fie ceva foarte grav, nu stii daca nu le spui.