| Sonia9090 a întrebat:

Am probleme cu căderea parului în special de când am născut am 21 de ani am fost la medic și a zis ca nu am vitamine în corp și trebuie să fac și niște perfuzi cu vitamine și mi-a și dat sa beau niște vitamine mi-a zis ca problema asta se întâmplă în special femeilor care au născut. Din ce alimente pot lua vitamine? Sunt fete pe aici care au născut și au acceasta problema? eu am născut acum 5 ani și totuși o am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu e normal să îți cadă încă părul după 5 ani. Mergi să îți faci nişte analize să vezi unde e problema. Cade de la rădăcină sau se rupe? Că şi asta e relevant. Dacă firul se rupe nu e de la lipsa de vitamine, ci de la faptul că părul este uscat.