| Axei939 a întrebat:

Am probleme cu urinatul, nu înțeleg de ce mă disperă.
Deci incep greu sa urinez,urinez des noaptea, uneori urinez cu durere sau usturime dar asta de mai puține ori, urinez fara presiune.
Am 15 ani, la vârsta asta sa am astfel de probleme și ceea ce mă enervează și mai tare este că am făcut vreo 3 ecografii și analize și medicii îmi spun că nu am nimic, pai îmi vine să plâng cand aud asta.
Nu mai înțeleg nimic.
Beau in general sucuri, nu multe dar mai beau, beau și apă dar nu știu dacă are legătură.
Oricum nu înțeleg de ce nu am aflat ce am după atâtea ecografe și analize

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

De prostata nu ti-a zis nimeni nimic?

| gabicoo a răspuns:

Mergi la un medic urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Bea 2 litri de apa pe zi si vei vedea ca urinezi mai bine.
La ce naiba te mai duci la medic daca tu nu bei apa, dar bei sucuri, care sunt total contraindicate in multe afectiuni de aceea nu intelegi de ce nu-ti iese nimic la analize fiindca bagi in tine ceea ce nu trebuie si nu-i santoss i asta te afecteaza direct.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa elimini orice bautura cu acid si mancare prea condimentata.
Bea o jumatate de linguriță de bicarbonat la jumătate pahar apa zilnic dimineața cateva zile.
Bea ceai de musetel o perioada. Macar un litru pe zi.
Chiar are importanță ce ingerezi la astfel de probleme.
Daca spui ca medicii nu au gasit nimic, gen probleme cu prostata, pietre la rinichi, diabet, vreo infectie urinara, inseamna ca are legatura cu sucurile acidulate si alimente nesanatoase care aduc astfel de disconfort.
Multa sanatate, ❤️

| shyde a răspuns:

Esti pe vreun alt tratament? Rinichii se supara de la pastile.

Ai facut sumar si urocultura? Macar la 2 laboratoare diferite.

Esti stresat? Stresul da urinari dese, si inca cum.

Intre timp, lasa sucurile de tot, bea ceaiuri renalex si mai ales varuna daca gasesti (crataeva nurvala), este intr-un supliment numit Urox sau altele, depinde cr gasesti. Are rezultate foarte bune in urinari dese. Este Varuna si pe Amazon UK, praf sau capsule.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5793427/

https://www.medicalnewstoday.com/......ve-bladder