| JustIKoned a întrebat:

Am probleme la mâncat cu disjunctorul. De fiecare dată când înghit, mâncarea, de orice fel ar fi cu excepția lichidului, se strânge în aparat. De fiecare dată înghit în gol până se umple. Odată ce s-a umplut, reflexul gag îmi dă o senzație de vomă și trebuie să scot mâncarea din aparat, lăsând loc pentru mai multă. Așa, nu pot mânca nimic. Ce pot face în privința asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lauricaeu a răspuns:

Ce poti face e sa astepti sa te obișnuiești, am avut aceeași problema si inca am disjunctor? asa si cu vorbitul, ma simțeam nasol si ca un clovn