| Sorina466 a întrebat:

Am programare să îmi fac analize de sânge dar mie îmi e foarte frica de ace soțul meu mi-a zis sa ma calmez dar nu pot am teama asta de ace.Cum pot sa îmi depășesc aceasta frica? Ce sa fac sa fie mai puțin dureros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Multora le este teamă de ace. Nu există rețetă minune, n-ai decât să-ți aduni curajul. Și dureros nu este, doar frica amplifică senzația.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu te incorda, nu te uita si gandeste-te la altceva nici nu vei simti