| anonim_4396 a întrebat:

Am racit, am nasul astupat! Ce tratamente naturale stiti? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

O baie fierbinte la picioare cu sare, paracetamol sinus o tb. x3 ori/zi, picaturi de nas Olinth sau de doare gatul,- gargara cu apa cu sare, fervex, repaos la pat, saculet cu sare calda pe piept, ceaiuri calde si multa lamaie, caldura in casa. Lucien.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Un ceai de patlagina cu lamae si o baie fierbinte la picioare.

| fabiola a răspuns:

Ceai de tei cu multa lamaie si inhalatie cu muguri de pin!

| Marry:X a răspuns:

Buna. Stoarce o lamaie, pune siropul acela intr-o seringa si pune in nas. Imediat o sa ti se desfunde nasul. Pup. Pa pa:*

| premamotion a răspuns:

Iti recomand sa incalzesti apa (sa fie calda), sa pui sare de bucatarie in ea (nu prea multa), sa o diluezi si apoi sa o tragi pe nas; este foarte bine sa faci si gargara.

Asta te va ajuta sa nu mai racesti in timpul rece si iti va tine caile respiratorii deschise.