| blackbird000 a întrebat:

Am racit la sinusuri si e foarte rau!Ce sfaturi imi dati si cat va tine?De obicei nu racesc.Ce pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

De obicei tine cateva zile orice ai lua.
In primul rand nu sta cu capul gol. Pune-ti un fes in cap chiar si daca stai in casa si trageti-l mai pana pe ochi.Bea ceaiuri calde, ia niste pastile de vitamina C. Poti consuma si niste miere amestecata cu propolis (tinctura)pentru ca imbogateste sistemul imunitar.In rest nu prea ai ce sa faci, stai si tu la caldura saptamana asta si iti va trece.

1 răspuns:
| Felix65 a răspuns:

Paracetamol sinus iti va face viata mult mai usoara.Ia 2, 3 pe zi dupa cum te simti. Insanatosire grabnica!