| Roxiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Am racit! sad ma doare ingrozitooooooor capul la tampla asa... si nu stiu ce sa fac sad idei? fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristian1994 a răspuns:

Cumpara-ti cateva plicuri de Coldrex max grip.Fa ceaiul si intra in pad su patura sa vezi ce transpiri si a doua zii nu mai ai nimic.Eu asa am facut si a merS! funda? multumesc!

2 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

Eu zic sa te duci imediat la doctor pentru ca daca te doare capul ai putea avea sinuzita.
Iti recomand pastilele Parasinus si abureala la nas ( adica pui pe foc intr-un ibric niste sare cu ceai, de preferat musetel, si dupa stai cu nasul in ibric cu gura si nasul deschise pana simti ca s-a dus abureala ).

| cosereanca a răspuns:

Pai fiindca spui ca te doare cu tampla, e foarte posibil sa te fi tras curentul, asa cum se spune popular, deci este bine sa te feresti de astfel de situatii. Poti, de asemenea sa incalzesti niste sare si sa o pui intr-un ciorap, ceva, sa o pui la tampla. Se va incalzi si te va lasa durerea. Cat priveste raceala ta, iti recomand sa bei cat mai multe ceaiuri, fa-ti niste fervex si ia niste nurofen. Ti-ar prinde bine o frectie cu spirt, care elimine temperatura...sanatate multa!