| ubitzika a întrebat:

crying am racitcrying nu stiu ce sa fac chiar acum cand mai e putin si incepe si scoalacrying ce sa fac sa imi treaca cat mai repedecryingplsssssss help mecrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ceaiuri calde, bai fierbinti cu apa cu sare la picioare, nurofen raceala si gripa.

| xibalba a răspuns:

Coldrex, ceaiuri calde cu lamaie. Daca e grav si nu trece, la medic cu tine. Multa sanatate!

| Emeraude a răspuns:

Hei! Pai, intr-un prim pas, excluzand medicatia corespunzatoare (nu-mi pot da cu parerea, poate fi un virus, o gripa, un guturai, o simpla raceala, o viroza, fiecare are un tratament...si in plus, racelile normale, care se intampla fiecaruia, nici nu au nevoie de tratament, dureaza de la 3 la 5 zile si nu e nevoie de vreun medicament anume, poti bea ceaiuri multe sau Coldrex, desi nu are rost), poti incepe prin a te insanatosi ...mental! Deoarece raceala aduce la sine si o stare generala proasta, nu ai chef de nimic, nu-i asa? Te poti gandi la lucruri frumoase, sau sa-ti impui gandul ca iti este bine, te simti bine, raceala dispare...si ai sa vezi ca asa va fi. Iti doresc insanatosire grabnica!

Răspuns utilizator avertizat
| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu fi trista!winkingoh go on
O sa iti treacatongue...winking

| danutza a răspuns:

Da fuga la medic pentru un consult apoi tratament happy
bafta :*

| girlxx21 a răspuns:

Ia COLDREX cam 4 plicuri pe zi! Eu numai coldrex iau la raceala si ma ajuta sa-mi revin repede happy
Insanatosire grabnica!

| cLaudYu a răspuns:

Ubitzica si eu sunt putin racit sad, pe mine nu ma enerveaza ca sunt racit pe cand incepe scoala happy Pot sa spun ca raceala imi poarta noroc, acum 2 ani cand am dat examenu de capacitate am fost racit, si tot l-am luat examenu cu medie mare. Dar daca nu eram racit il luam cu o medie si mai mare big grin
Multa sanatate :*

| Independent a răspuns:

Nu fi suparata pentru ca iti va trece pana la scoala si pana la urma este doar o simpla raceala.
Du-te la medic si iti va da niste medicamente cu siguranta...Bafta in continuare!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Un ceai fierbinte te va ajuta! Bea de cateva ori pe zi!
Ia pastile pentru gat! Cred ca stii tu de care nu? thinking Bea multa apa si dormi cat mai mult! Nu te forta si ia putin aer. happy EU nu consult medicul, de fiecare data laughing
Dar daca totusi boala se agraveaza, nu ar fi rau sal consult9

Sanatate multa si o noapte placuta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy eu cam asa scap rapid de raceala : ma imbrac putin mai gros, mananc multe fructe si legume, si beau multe ceaiuri fierbinti, stau in pat sau in fata computerului toata ziua, nu depun efort (organismul trebuie sa se concentreze asupra distrugerii microbilor si nu asupra altor treburi) de obicei mai ling o lamaie sau mai iau o pastila. happy fara nici un drum la medic, daca raceala nu e grava iti va trece in 3 zile, incearca sa faci cele de mai sus cat m-a dus pe zi si nu uita multa odihna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispera...incearca sa bei cat mai multe cani de ceai fierbnte si sa stai in pat, ia coldrax, incearca si pastile, antibiotice. Dar cel mai bine mergi la medic pentru o reteta si o iei si gratuita.insanatosire grabnica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt foarte racita si nu mai imi trece de 3 saptamani am fost la docto si mi-a dat medicamente dar degeabacrying.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te necaji esti puternica da sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia medicamente cit mai multe si stai in pathappy;(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu bei ceaiu foarte fierbinte ca tii se face mai rau

| fluturashmulticolor a răspuns:

Pai...
eu zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie si sa iti recomande vreun medicament
eu cand sunt racita iau : coldrex sau fervex.
sunt foarte bune:X
te asigur
:*
insanatosire grabnica!

| cesara_3406 a răspuns:

Bafta