| anonim_4396 a întrebat:

Am reusit sa fac podu din picioare si cand m-am ridicat m-am lovit rau la buza m-am muscat happy si mi-a curs sange si s-a umflat.Cu ce sa dau sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RANGE a răspuns:

Pune o compresa cu gheata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incerca cu miere de albine

| saria a răspuns:

Precum spune si cristyxxxxx gheata. tine apasat cel putin cinci minute pe zona,ar trebui sa se opreasca sangerarea, daca nu s-a oprit deja. Daca sangerarea persista trebuie mers rapid la consultație. eventual te va coase, asa se va vindeca si frumos. depinde cat de adanca/mare este rana.
succes

| saria a răspuns:

Apropo gheata nu o pune direct pe piele,buza, invelesteo in ceva, un prosop ar fi ok,

| saria a răspuns:

Deci,ce ai rezolvat? este ok? doare, sau esti la nenea doftor? sper ca e totul ok

| CoquineNoire a răspuns:

Aplica miere si crema de galbenele.

| AdeElLl a răspuns:

S-a descumflat dar mi-a ramas semn si doare