| 1valentin1 a întrebat:

Am rubeola si ma manca foarte tare pielea si mi-am dat cu
(LOTIUNE MENTOLATA ) vreau sa stiu daca se agraveaza mai tarziu din cauza solutiei

Vaaa rogg ajutati-ma vreau sa scapp de rubeola asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pentru a calma mancarimea poti folosi si un antihistaminic-claritine o lingurita de sirop sau o tableta pe zi.Nu se agraveaza nimic din cauza solutiei dar trebuie sa stai izolat 7-10 zile, pentru ca poti infesta pe cei care vin in contact cu tine.

| marcela290 a răspuns:

Nu se agraveaza. Sfatul meu este sa te feresti de frig si sa nu iesi din casa deoarece asa se va agrava