| alexandramarian12 a întrebat:

Am rubeola si mi-a iesit niste umflaturi dupa ureche si in cap .as vrea sa stiu daca pot sa ies afara ca a trecut deja o saptamana ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ooLaviii a răspuns:

Ar fi mai bine sa mai stai in casa, daca nu ti-au trecut toate bubitele. happy Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Parere mea este ca ar trebui sa mergi sa consulti medicul de familie si nu sa te multumesti sa stai in casa. Poate ca boala ta necesita un tratament si nu doar odihna. Sanatate maxima!

| LostYou a răspuns:

Pai nu trebuie sa iesi afara pentru a nu contamina pe cineva(asta bineinteles daca nu ti-au disparut bubitele sau petele)

| just27smile a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa stai 2 saptamani n casa...dar mai mbine du-te si consulta un medic pentru ca poate e ceva ma grav si iti trebuie un tratament

Bafta!