| crissucrissucrissu a întrebat:

Am sa ajung abia peste o saptamana la dentist si ceva groaznic mi se intampla..gingiile ma deranjeaza ma dor sangereaza la periaj si acum mai nou m-au deranjat la dintii de jos si am mancat un mar si observ ca mi s-a desprins putin din gingia de jos de la un dinte ce sa fac? pana ajung la dentist ce sa iau? cu ce sa ma dau? ce ar putea fi? si ce mi-ar face la dentist cand voi ajunge? dar va rog spuneti-mi ce sa iau pana ajung multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| unprietenaproape a răspuns:

Mananca alimente usoare. nu ti mai solicita dintii. si poate gasesti la farmacie o alta pasta, ce impiedica sangerarile gingivale. sa ai grija cu periajul (spalate incet)