| Lorde92 a întrebat:

Am sanii destul de mari si am doar 14 ani, ii am ca si mama mea, poate chiar mai mari decat ai ei si ea are 40 de ani. Incerc sa port doar bluze largi ca sa nu arate asa de mari si nu port sutien, port butiera dar nu ma avantajeaza. Ce sa fac? Este normal ca sa fie si mai mari ca ai mamei mele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa gandit cineva ca mama ei are sanii micuti, si ea isi face griji ca i se 'pare' ca are sanii mari? Macar spuneai cupa la sutien, sa aiba fetele o idee.Ca eu ca barbat sunt afon la sutiene ma refer la numarul la cupe, ca de dat jos blushing Cred ca il dau mai repede decat fetele

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu te plangi ca ai sanii prea mari, altele ca sunt plate precum scandura.Conformatia corpului tau este conforma cu codul tau genetic si nu-l poti modifica decat prim mutilare. Daca nu te deranjeaja fizic greutatea lor nu vad care ar fi motivul ingrijorarii tale. Barbatilor in general le plac femeile cu un bust impresionant ceea ce ar trebui sa te faca mandra ca esti asa.Nu este nimic anormal din moment ce si mama ta are sanii dstul de mari.

| ywar a răspuns:

Nu ai ce sa faci. asta ti-a dat mama natura. Din pacate vei avea mai tarziu probleme cu spatele. Cat despre baieti ei sunt foarte inebuniti dupa fetele cu podoabe. Trebuie sa faci sport sa ai tot timpul bustul tonifiat si sa nu mergi cocosata. Sa te mai duci din cand in cand la control la cate o mamografie. Te pupam!

| Felys a răspuns:

Stiu ca este deranjant pentru femei acest aspect, nici prea mici dar nici prea mari nu este o fericire, am aceeasi problema ca si tine si intotdeuna mi-am dorit sa fac operatie de micsorare dar costa si vesnic am altceva mai bun unde sa bag banii decat in astfel de operatie, poate tu vei fi mai norocoasa si iti vei putea micsora sanii daca sunt atat de deranjanti

| grab a răspuns:

Important e sa fie simetrici si fermi. frumosi sunt oricum si pentru ca sunt mai mari sunt mai apetisanti. incearca sa vezi doar partea buna si tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow,this isn't a problem, mrrr :*

| Xpressurself a răspuns:

Da, asa ai mostenit trasaturile genetice. fa sport cat de mult. nu trebuie sa ascunzi ce ai. fii serioasa. cauta produse de calitate ca sa le sustina. recomandat este sa fie bustiera de bumbac, de calitate.
ia partea buna, baietilor le place.

amuza-te putin cu clipul de mai jos daca vrei :)

https://www.youtube.com/watch?v=D5IbhCHChVQ

| shadow72 a răspuns:

Unde e problema? O sa ai o gramada de baieti peste cativa ani din cauza sanilor mari.

| InTell a răspuns:

Draga mea, La varsta de 14 ani in general sanii nu se mai dezvolta. Sanii tai sunt cat ai mamei tale din cauza ca sanii tai sunt in situatia terminala a cresterii, practic la varsta de 14 ani tu te dezvolti. iti cresc sanii si diferite locuri ale corpului se schimba. Este ceva normal sa iti creasca sanii, toate fetele/femeile din intreaga lume au diferite modele, forme si marimi. Nu iti fie rusine cu ce dumnezeu ti-a dat..altele au plastic in loc de sani. Te salut :*

| chiranvlad a răspuns:

Te dezvolti mai repede decat altii... nu e ceva rau crede-ma