| StefanStefan3000 a întrebat:

Am scalpul uscat. Am incercat sa ma dau cu un amestec de galbenus cu ulei de masline dar dupa cateva zile aceeasi problema. Dupa am incercat otet de mere, nicio schimbare. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi aici, poate ajută:
https://teotrandafir.com/......at-112965/

| MadalinG99 a răspuns:

Salut! Cauta un sampon hidratant, dupa clateste cu putina zeama de lamaie. Baie la cap cam de 2 ori pe saptamana.

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Fiindca e uscat, ar trebui hidratat.Nu le am cu asa ceva, dar incearca ulei de cocos, si cere si parerea altora despre acesta.Eu de o gramada de timp il folosesc, face parul moale, puternic, si nu am niciodata scalpul uscat cu el.Nu stiu daca nu m-as mai da, dar eu in prezent ma dau si nu am problema ta.