| Oliwer123 a întrebat:

Am si eu intrebare importanta, sunt foarte speriat, de o zi incoace am inceput sa urinez putin mai rosu (nu rosu excesiv dar e oleaca precum ar fi sange cred). Nu am nici o durere abdominala sau ceva, nu urinez des sau ceva nici cand urinez nu ma "ustura" sau ceca dar va tog spuniti-mi daca e ceva grav (sper sa nu fie) sunt speriat de moarte si nu as vrea sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Posibil să ai infecţie urinară. Trebuie să mergi la un nefrolog sau la un internist să îţi faci nişte investigaţii - sumar de urină, ecografie, analize la sânge. Apoi îţi va da un tratament.

Toate cele bune!

| Freya1 a răspuns:

Bea multe lichide si vezi in decurs de cateva zile daca tot asa e mergi la medic ca alta solutie nu ai

| Oliwer123 explică (pentru Freya1):

Asta o sa fac, crede-ma ca imi este ofrica de mor...

| aXy99 a răspuns:

Du-te la doctor, pot fi o groaza de chestii. AI luat vreo pastila? Multe dintre ele iti coloreaza urina. Nu inseamna neaparat ca ai sange. Calmeaza-te. Du-te la un doctor. Si la mare sunt spitale/policlinici.

| Donsavas a răspuns:

Doctorul vindeca sau te analizează pentru a te proteja, nu te omoară și nu vine cu vesti proaste întotdeauna. Moartea nu apare din orice boala sau în cazul oricărui simptom, fie și apariția de sânge în locuri nepotrivite. Poate ai o deficienta de vitamina k, se intampla des sa lipsească și lipsa ei provoaca hemoragii gingivale sau uretrale, dar nu grave. Discuta cu medicul de familie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie pietre la rinichi...dar nu poti stii sigut pana cand nu mergi la doctor.P.S.nu te speria, nu e sigur inca nimic, poate iti va trece de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii barbat. Orice ar fi indiferent ca esti sau nu speriat trebuie sa-ti asumi.
Noi suntem alaturi de tine si asteptam rezultatul investigatiilor medicale.
Poate e doar o banalitate.

| AndreiWeisz a răspuns:

Mergi la medic sa vezi ce este, e cel mai sigur. Sangele in urina poate indica multe disfunctii

| grigor3 a răspuns:

Stai ma calm, gandeste-te ce se intampla dupa moarte, ca oricum mori, ce se intampla dupa moarte conteaza pana atunci totul e degeaba, ori ca mori acum ori ca peste 50 de ani tot aia e, dupa ce se intampla conteaza.

| Oliwer123 explică (pentru grigor3):

Wtf ma, ma bagi in sperieti pe bune

| Tiopevuz a răspuns:

Poate ai baut vreun suc rosu colorat cu chimicale sau de la sfecla rosie se mai intampla. Eu zic sa vezi daca pana maine nu ti trece atunci e putin grav.

| Oliwer123 explică (pentru Tiopevuz):

Am baut vin rosu ieri + ca fac sala de cateva luni, imi este frica sa nu fie din cauza forcei excesive din cate am inteles + ca am imi este si mai frica, mentionez ca n-am nici o durere fizica

| Oliwer123 explică:

Ajutati-ma va rog, imi este frica de mor

| mazaroi a răspuns (pentru Oliwer123):

Noi nu avem de unde sti ce ai patit.Du-te la doctor man si ce vorbeste ala de moarte e bolnav

| Oliwer123 explică (pentru mazaroi):

Asta o sa fac dar dupa ce vin de la mare, o sa incerc sa beau cat mai multe lichide, daca in cateva zile nu se amelioreaza aceasta "roseata" o sa trebuiasca sa ma duc la doctor, imi este foarte frica de "cancer" dar nu cred ca este asa ceva

| Oliwer123 explică:

Cum am mai spus, nu am nici o durere fizica sau ceva, din cate am inteles la "cancerul de vezica" ai simptome precum: greturi, scaderi in greutate, urinari dese, dureri cand urinezi, doreri toracice si abdominale, iar la mine nici una din elr nu e prezenta doar acea "roseata"

| Oliwer123 explică:

Mai dati-mi si mie pareri sa mai ma linistesc si eu va rog

| Oliwer123 explică:

Am luat un test de urina sa vad daca am o infectie ceva, testul a iesit bine (totul negativ) si am mai luat de la farmacie Urinal Akut, o sa vad cum ma prezint azi sau maine dimineata