| Sophia1989 a întrebat:

Acum 2 ani am avut o fractura la degetul mate de la picior. L-am avut in ghips 3 saptamani. Mentionez ca l-am rupt la sala la karate. Anu acesta m-am lovit in acelasi loc. S-a intamplat marti seara. Mi se umfla seara locul respectiv dar nu mi s-a invinetit locul. Ziua daca nu circul mult si noaptea mi se dezumfla. Cateodata ma si doare. Azi este duminica ziua cand va scriu. Este posibil sa fie vreo fisura? Pot obtine un raspuns cat mai curand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Cel mai usor, sigur si correct vei aves raspunsul de la radografie. Pai, cum te dai tu pe mana unor oameni, de la sute si mii km departare, pe care nu i-ai vazut niciodata sa-si dea cu parerea pe ceva real, care este in fata si care poate fi evaluat in 5 minute de un medic de la urgenta? Daca eu iti sa faci ceva, ca asa mi se pare mie din ce ai scris, si tie iti take degetul cangrenat saptamana viiitoare? Cine ar fi de vina atunci si cine ar pierde cel mai mult? Inteleg sa ne consulti ca o a doua opini, dar Asa e clr ca ceapa ca e o problem. Faptul ca nu e vanat inseamna ca nu s-a rupt nici un vas de sange. E tot ce iti pot spune.