| anonim_4396 a întrebat:

Am facut 2 luni, cate 10 zile pe luna injectii, b-uri injectabil. Mama m-a obligat sa fac de fapt, ea e asistenta medicala. M-a obligat pentru ca nu am deloc pofta de mancare, nu as manca decat o data sau de 2 ori pe zi si sunt si foarte slaba. Mi-am facut toate analizele si sunt sanatoasa, doar ca ma consum prea mult si ma enervez cam repede.Problema e ca nu imi ajuta deloc b-urile. Le-am facut pentru pofta de mancare si pentru a ma simti mai bine, dar tot slabita si ametita ma simt, e oribil, am incercat de toate, nu mai suport viata. De ce nu isi fac efectul b-urile injectabile? La toti si-au facut efectul, numai la mine nu.Mama a zis ca isi fac efectul imediat, nu peste un timp, si la mine tot nu isi fac efectul.Pt pofta de mancare am luat de toate, si am incercat si injectabil, pentru ca altfel nu imi ajuta nimic. De fapt dupa cat timp isi fac efectul(daca isi fac)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

B-urile nu cresc pofta de mancare, nu au nici o legatura. Ba mai mult, adiminstrate in absenta deficitului de vitamina B pot da depresie, tulburari motorii si senzoriale neurologice. Nu fi ingrijorata, B-urile nu puteau sa-ti creasca pofta de mancare si de aceea nici nu au facut-o. fost un tratament inutil si nu cred ca mamei tale i l-a recomandat un medic.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Abh, din farmacologie. ia citeste tu articolul ala sa imi arati si mie unde zice ca vitaminele B cresc pofta de mancare?

Abh
| Abh a răspuns:

Brigaela, din ce surse ai luat ideile alea?
Uite aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......tatie_1469

| cutache a răspuns:

"supradin"face minuni cu pofta de mancare si intarire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa isi faca efectul iti garantez dupa vreo 4 luni straight face eu am luat 10 kg de la complex de b crying(