| George387r7 a întrebat:

Am si eu o intrebare,cu ce masi putea face in zona intima dupa ce ma epilez?, ma refer cu ce crema sau solutie.Asi putea sa ma fac cu crema hidratanta sau cu solutia aia care te faci dupa barberit sa nu ti-se irite fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cu ce masi putea face in zona intima dupa ce ma epilez? ...cu solutia aia care te faci dupa barberit sa nu ti-se irite fata?"

că bine zici (exceptând agramatismele, prezente din abundență)

| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea se face cu ceara calda sau crema epilatoare si NU necesita nici un fel de alta crema dupa folosirea lor.

Daca te razi/barbieriesti atunci acest procedeu NU se numeste epilare ci barbierit/ras, si te poti irita fiindca zona este foarte sensibila, necesitand sa te razi numai in sensul de crestere a firului de par, adica numai de sus in jos.
De crema hidratanta nu ai nevoie sa dai pe organele sexuale si nici cu alte substante dupa barbierit, poate pudra de talc, numai dupa ce te-ai sters si uscat foarte bine.

Îndepărtarea părului pubian poate crea micro-abraziuni în piele, care pot crește riscul de infecții cu transmitere sexuală. Este important să utilizați metode de protecție adecvate în timpul actului sexual pentru a reduce acest risc

https://ea.md/ce-probleme-pot-aparea-daca-iti-razi-parul-din-zona-intima/

https://med.ro/......ar-pubian/