| ChristinaSimona a întrebat:

Am si eu o intrebare cum ar putea sora mea sai spuna mamei ca i-a venit menstruatei(ciclu) ca nu stiu cu sa o ajut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Sora ta trebuie sa vorbeasca cu mama ta despre acest lucru fara nicio jena, fara rusine! Este ceva normal care se intampla tuturor persoanelor de gen feminin. Pur si simplu se poate duce la mama ta si cu calm ii poate povesti cele intamplate! Are nevoie de anumite sfaturi si suportul mamei voastre!
O zi buna tuturor!

4 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna, pai cum sa ii spuna? Asa,pur si simplu :`mama mi-a venit menstruatia! ` Sa stii ca asta nu e un lucru pe care trebuie sa-l spui cu teama sau cu rusine,mai ales mamei caci doar e parintele tau, e femeie! Menstruatie au toate fetele si toate femeile, deci nu e o rusine. Spune-i surorii tale sa-i spuna mamai sau spune-i chiar tu caci mama trebuie sa stie ce se intampla cu copila sa. B afta si fiti fara rusine!

| Remus82 a răspuns:

Cu gura sa'i spunawinking

| TheBloodyRoses a răspuns:

Pai daca este mama ei nu ar putea sa-i zica pur si simplu?confused

| Rinkarika a răspuns:

Simplu lasa sa spuna eu eam azi fara vreo problema.