| elena234 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca folosesc macmiror si yasmin sunt sanse sa raman insarcinata daca fac sex neprotejat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| larysa69 a răspuns:

Sansele sunt de 0, 01 la suta adica nu ai sanse sa ramai insarcinata daca le iei cu trebuie dar indicatia mea ar fi sa mergi mai bine la doctor sa vezi care ti se recomanda ca s-ar putea sa ti se schimbe organismul de la pastile

| elenyss a răspuns:

NU ai voie sa faci sex in timpul tratamentului cu macmiror! Yasmin sunt niste anticonceptionale foarte bune, dozajul de hormoni masculini este mic deci riscurile dereglarilor sunt foarte mici (par pe corp si fata, deformarea oaselor, etc). Insa trebuiesc recomandate de un doctor ginecolog. Avem organisme diferite si in consecinta avem nevoie de protectie anticonceptiva diferita, deci nu te lua dupa nimeni altcineva decat dupa dr.