| Christian515 a întrebat:

deci vara trecuta am inceput sa practic fotbal, la o echipa de fotbal, si de atunci nu am mai cresut, si nu am numai 1, 60 (cam mic), e doar o coincidenta? sau din cauza antrenamentelor nu mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pai ce vasrta ai?

Pana la 20 tot cresti..., totusi mai bine fa putin bascket!

| mihaibrasov a răspuns:

La fotbal nu prea te inalti. Daca vrei sa te inalti acum e momentul (pana pe la 18-19 ani). Apuca-te de baschet, volei. intelegi ideea.

| Christian515 explică:

Pai am 16 ani, si alti colegi care erau mai mici decat mine acum 2 ani, acum sunt cu 7-8 cm mai inalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! ar putea sa fie din cauza faptului ca joci fotbal si muschi tai sunt mai in activitate decat oasele, asta inseamna ca sistemul muscular este mai dezvoltat decat cel ososbig grin
dar nu-ti face griji mai ai destul timp sa cresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E km de la fotball...winking

| Christian515 explică:

Si daca renunt la fotbal, am sanse mai mari sa cresc? macar 6-7 cm

| OanaG a răspuns:

@Si daca renunt la fotbal, am sanse mai mari sa cresc? macar 6-7 cm

Probabil, depinde si ce varsta ai... daca esti trecut de 16...nu prea mai ai sanse la recordul asta de 7 cm, totusi daca faci volei, bascket sau handbal mai poti adauga vreo 3-4 cm!:*

Inca ceva mai poti practica ...Kickingul sau mersul pe bicicleta.

http://www.google.ro/......tp?/images [iti ridici picoru in sus de vreo 40 de ori a cate 2 serii 20 si 20.

La bicicleta, iti ridici saua mai sus sa te fortezi putin cu picoarele sa ajungi la pedale, astfel vei reusi.