| Roberta00 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Emulsia pentru plaja de la gerocossen SPF 10 Anticelulitic este buna? Avand in vedere ca vreau sa ma bronzez care e mai buna cea cu SPF 10, 15 sau 20?
P. S. stau 7 zile la mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Depinde de ce fel de ten ai! Cea cu SPF 10 este pentru tenuri mai inchise la culoare si deci mai rezistente la soare. Respectiv cea cu SPF 20 este pentru tenuri mai deschise si deci mai sensibile. Concediu placut!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei as te bronzezi foloseste un SPF de maxim 5.
Cu 20 o sa te intorci fix cum ai plecat.