| anonim_4396 a întrebat:

mi a venit ciclu cu o saptamana inainte de ziua cand trebuia sa imi vina. Este vreo problema sau este in regula sa se intample asa? Problema e ca mie niciodata nu mi a venit asa devreme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o problema. Daca ai avut contact sexual neprotejat, poate sa nu fie ciclu, ci o sangerare pe sarcina. Daca nu, inseamna ca ai o problema genitala sau endocrina: chsituri ovariene, fibrom uterin, polip endometrial, contraceptive nepotrivite.
Dupa trecerea menstruatiei, e bine sa mergi la ginecolog pentru a identifica cauza problemei si a o trata prompt.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un control sa vezi despre ce e vorba.

Laur
| Laur a răspuns:

Cati ani ai?

Janina
| Janina a răspuns:

Nu cred ca e asa grav...stai liistita se mai intampla si dereglari happy