| 123456789_3666 a întrebat:

Am si eu o intrebare sad:p.Am 20 de ani si ieri am aflat ca sunt insarcinata, vreau sa stiu ca tot aud peste tot ...CANCER CANCER, daca ai cancer poti ramane insarcinata? Nu am decat o luna de sarcina si incep sa ma sperie toate prietenele, toata lumea vorbind numai de cancer? kiss multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Nu stiu ce legatura are cancerul cu sarcina si ce intrebare e aceasta. Du-te la medic sa te ia in evidenta.

Laur
| Laur a răspuns:

Felicitari pentru sarcina!

Cancerul n-are nici o treaba cu sarcina, doar daca afecteaza organele din aparatul reproducator (ovare, uter etc), dar e putin probabil la varsta ta (multi inainte!). Oricum, ca si in cazul fiecarei sarcini trebuie sa mergi sa te ia in evidenta medicul de familie si ginecologul sa iti monitorizeze evolutia sarcinii.

Numai bine!

| ellene a răspuns:

Felicitari ...ai pus emoticon-ul ala...esti suparata? sanatate multa tie si bebelusului