| Siimiiiiii a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire. In luna ianuarie ciclul mi-a venit l-a inceputul lunii pe 2-3 si m-a tinut pana pe 6, dupa la sfrasitul luniii pe 29 mi-a venit iar si m-a tinut pana pe 3-4 februarie. SDupa in februarie nu mi-a mai venit deloc. Acum in martie pe ce data trebuie sa vina? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciclul menstrual pe care ni l-ai prezentat a avut 26-27 de zile. daca toate ciclurile anterioare au avut aceeasi durata, atunci ar fi trebuit ca menstra sa apara pe 24 februarie. ca sa putem sa ne dam seama daca ai cicluri regulate, trebuie sa ne dai durata macar a ultimelor 6 cicluri menstruale, nu numai a unuia singur.

| Siimiiiiii explică (pentru Brigaela):

Deci ca sa o i-au cu inceputul. Pe data de 28 Octombrie 2013 am avut primul contact sexual. Pana atunci menstra imi venea pe data de 13 a lunii, doar ca dupa contact, mi-a venit pe 3 noiembrie ( a fost normala cantitativ si a tinut normal 4-5 zile). in Noiembrie pe 18 am avut al doilea contact doar ca din neatentie ne-am dat seama ca prezervaticul era spart, el nu si-a dat drumul si in momentul in care a vazut ca e spart l-a schimbat. A doua zii m-am dus la ginecolog pentru consultatie si mi-a dat reteta pentru pastila de a doua zii pentru a nu exista nici un risc. Dupa in Decembrie mi-a venit tot pe 3 si a fost totul normal. In ianuarie tot asa pe 2 sau 3 si a decurs normal si la sfarsitul lui Ianuarie pe 29 a venit iar si a tinut pana in februiarie pe 3-4 a fost tot normal cantitativ nu mi- s-a parut nimic ciudat. Dupa in Februarie nu a mai venit si suntem in martie deja si nu a venit. Vrea maine sa-mi fac un test de sarcina si o programare la ginecolog :* mersi de ajutor

| Brigaela a răspuns (pentru Siimiiiiii):

Poate fi sarcina sau dereglare provocata de pastila ed a doua zi. Este necesar sa faci test si consultatie ginecologica

| Siimiiiiii explică (pentru Brigaela):

Din luna noiembrie nu am mai avut niciun contact sexual. Chiar s-ar putea fi sarcina?

| Brigaela a răspuns (pentru Siimiiiiii):

Putin probabil, dar poate fi. Sunt femei care au sangerari care imita menstra in primele 3-4 luni de sarcina. Tinand cont ca tu ai luat pastila ed a doua zi, orice este posibil

| Siimiiiiii explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult de raspunsuri :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5-7

| RuxyRuxx2 a răspuns:

Peste cateva zile.