| Blondis a întrebat:

Am si eu o problema, am aproximativ 18 ani si nu mi-au cazut toate maselele, este posibil sa imi mai cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu-ti cad maselele, ai grija de ele, astea sunt pe vecie.Ar trebui chiar sa inceapa sa-ti creasca cele de minte, acum sau mai tarziu ceva.

mira
| mira a răspuns:

Este posibil sa mai cada.Totusi o vizita la dentist nu strica.

Abh
| Abh a răspuns:

Ma indoiesc ca mai ai masele de lapte. Ultimul rand de molari definitivi apar in jurul varstei de 12-13 ani. Du-te la stomatolog daca ai carii la masele fiindca e posibil sa fie cariate masele definitive.Maselele de lapte apar dupa varsta de 17 ani.