| JuSt222 a întrebat:

Am si eu o problema.Am baut si am fumat tigari la posta dupa o fata care din cate am auzit 2 personae din anturaju ei au hepatita.Ea din cate am auzit bea si fumeaza dupa ceilalti fara nici un stres.Panica mea este acum urmatoare..Se poate sa fii luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hepatita este mereu cu semnul intrebarii. Mai bine consulta medicul de familie si te poate sfatui mult mai bine.

| zuzualina a răspuns:

Mai mult ca sigur. Depinde si ce felde hepatită, pentru că fiecare e mai grava ca cealaltă.
Un test făcut te va lămuri. Pentru sigura ta, repeta-l la 6 luni. Dacă e pozitiv, preventiv la indicaţia medicului pot face un vaccin.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Da! Depinde de ce fel de hepatita! Mai bine consulta un medic!